WYDARZENIA

Spotkanie z Prezes KIAK

2017-03-03
Kategoria:   2017

3 marca 2017 roku – piękny, ale jeszcze zimowy dzień, a na ulicy Łaziennej 22 gorące przygotowania w oczekiwaniu na gościa - panię prezes KIAK. Piękna kamienica Centrum Dialogu Społecznego zachwyca każdego a wszystkie odbywające się w niej spotkania, poza merytorycznym aspektem mają dodatkowo nastrój ciepły, podniosły. Spotkanie z panią Prezes było po części - kontynuację lutowych rekolekcji dla Zarządów prowadzonych pod kontem rozeznania misji każdego z nas oraz budowania wszystkiego w jedności.

 

Poruszaliśmy temat audycji „Rozmowy niedokończone” z dnia poprzedniego, w której prezes KIAK, wiceprezes i ks. prałat Józef Niżnik rozmawiali - „Dlaczego Św. Jan Paweł II upomniał się o Akcją Katolicką?”. Jednak najważniejsze w spotkaniu było wzajemne bliższe poznanie. Pani prezes z zaciekawieniem słuchała o pracy w DIAK i w POAK- ach w naszej diecezji.

 

Dzieliła się doświadczeniami pracy w swojej diecezji, w swoim POAK, w KIAK. W spotkaniu uczestniczyli członkowie Zarządu, asystent ks. Wiesław Łużyński oraz przedstawiciele z POAK. Nasze rozmowy przy kawie i przygotowanych dla gościa pysznościach trwały długo i były bardzo interesujące. Budowanie więzi, jedności, wymiana doświadczeń, podejmowanie rozmów w celu rozwiązywania problemów powinno być rozwijane dla dobra Akcji Katolickiej.

 

Pierwsze „robocze spotkanie” (bo tak można je nazwać) KIAK-DIAK-POAK było merytoryczne, konkretne i z pewnością przyniesie owoce.